Легендарна вінницька художка. Саме тут починається шлях до визнання
СТВОРЕННЯ ШКОЛИ
Вінницька дитяча художня школа є найповажнішим закладом початкової художньої освіти в подільському регіоні. ЇЇ було засновано у 1960-му році. Першим директором закладу був художник-графік Яків Остапов, згодом скульптор Юрій Рожньов. До початкового складу педагогічного колективу увійшли професійні художники Л. Маланіна, К. Керімова, М. Ройзен, В. Шкеньов, О. Циснецький.
БУДИНОК "КОРАБЕЛЬ"
З 1966-го року школа знаходиться у приміщенні, що на розі вулиць Архітектора Артинова та Магістратської. Цю оригінальну будівлю у стилі модерн (нині пам'ятку архітектури місцевого значення) було зведено, як маєток Любомира Длуголенцького на початку 20-го століття. Своїми оригінальними архітектуними формами будівля нагадує корабель. Вірогідно, що автором архітектурного проєкту був сам Григорій Артинов.
Сьогодні, приміщення школи залишається однією з найяскравіших архітектурних окрас Вінниці.
НАШІ ВИПУСКНИКИ - НАША ГОРДІСТЬ
За роки існування школа дала путівку у мистецьке життя більше ніж 2000 випускників, серед яких, нині покійний, скульптор, доцент кафедри Львівської Академії мистецтв Григорій Кудлаєнко, викладач Єрусалімського університету Борис Карафьолов, члени Національної Спілки художників України Віктор Шпаковський, заслужений художник України Михайло Бабій, Олександр Назаренко, Валентин Івлієв, Олександр Шинін, Марія Гринюк, Світлана Нечай-Сорока, Людмила Соболь, Георгій Пилипенко та багато інших.
ШКОЛА СЬОГОДНІ
Впродовж усієї своєї історії, залишаючи за собою статус закладу з академічними засадами освіти, школа, тим не менше, гнучко реагує на вимоги сьогодення. Так, на даний момент, учнями художньої школи є не лише школярі, але й молодь та дорослі люди без обмежень за віком. Поруч з базовими художніми дисциплінами у школі можна опанувати сучасні види образотворчого мистецтва, зокрема і діджитал малювання.