З нагоди Великодніх свят Заклад «Вінницька дитяча художня школа»
презентує колективну тематичну виставку навчально-творчих робіт учнів «Уквітчаний образ барвами юних митців».
В експозиції представлено серію найхарактерніших іконописних мотивів та орнаментальних оздоблень народного хатнього образу в творчих інтерпретаціях юних мистців. Творче натхнення для своїх композицій, талановиті учні та учениці черпали в царині сакрального мистецтва, зокрема в памʼятках народного іконопису
Вінниччини кін. XIX- поч. ХХ ст.
Саме в залах лекторію Вінницького обласного художнього музею де нині діє виставка «Великодні обереги Поділля», юні художники вперше ознайомились з аутентичними взірцями подільської народної ікони. Українське народне релігійне малярство представлене іконописом Поділля, створене непрофесійними сільськими малярами «богомазами» ХІХ ст.
Ці ікони багатофігурні, багатопланові, насичені різними євангельськими сюжетами, житіями святих. Колористична гама відповідала народним естетичним уподобанням, це переважно палітра в якій домінують червоні, брунатні, жовті, білі та зелені барви.
Розповсюдженим було звернення до народних типажів, що слугували прототипами багатьох образів, в наслідок чого лики святих на іконах спрощуються, уподібнюються до облич селян. Силуети та пропорції фігур, риси обличчя відрізняються від академічного живопису, постаті присадкуваті, з пропорційними - перебільшеннями. Переважно рослинний орнамент, квіткові мотиви, окрім функції мальовничо пожвавити простір ікони, містили в собі символічне навантаження, в уявленні подолян, рай - це квітучий сад. Ікони це національних цінності, які займають чільне місце в історії культури народу.
Збереження та популяризація памʼяті народних традицій та сакральної спадщини Поділля сприяє зміцненню національного духовного підгрунтя на шляху культурного розвитку України.
Галерея